GYVENAMIEJI NAMAI PASAKŲ G.

TECHNINIS PROJEKTAS

Autoriai

R.Palekas, B.Puzonas, A.Palekienė, D.Uogintė, V.Lingė

Tipas

Gyvenamasis

Metai

2019

Nuotraukos

Norbertas Tukaj

Darbo projektas

KAP architektai

Vieta

Sklypas yra Vilniaus pakraštyje, Aukštagiryje. Sklype stiprus gamtinis pradas – nagrinėjamoje teritorijoje auga, ją supa ir nuo vėjų dengia didelės išraiškingos pušys. Sklypas nėra matomas iš jokių bent kiek nutolusių apžvalgos taškų mieste, visomis pusėmis ribojasi su mišku. Į jį atveda vienintelė lokali gatvelė nuo Pasakų g., kuri sklype ir pasibaigia.

Svarbiausi sprendiniai

Atsižvelgdami į susiklosčiusį morfotipą (vilos miške), pasirenkame taškinę pavienio užstatymo struktūrą. Projektuojami 6 vienbučiai gyvenamieji namai, sublokuoti poromis po du, palei rytinę sklypo pusę. 3m atsitraukimas nuo sklypo ribų ir išlaikomas 8m gaisrinės saugos atstumas tarp pastatų dalinai užduoda projektuojamų objektų vietas ir jų gabaritus. Siūlome saugoti esamas pušis, todėl užstatymą numatome properšose. Siekiant prisitaikyti prie stiprios gamtinės aplinkos, visame sklype siūloma pagrindinė danga – natūrali veja, kurioje minimaliai, tik prieigoms prie pastatų pagrindinių įėjimų, formuojamos nedidelės žvirgždo aikštėlės ir vienas takelis, prisijungiantys prie akligatvio. Kiekvienam gyvenamajam vienetui sklype numatoma viena parkavimo vieta (parkavimo vietose sutvirtinama veja) ir medinė lauko terasa.

Fasadai

Pastato fasadai – suskaidomi įstiklinta pirmo aukšto vitrina ir antra aukštą apjuosiančiu langų kaspinu. Ažūriškomis juostomis dėstomos įvairaus tankumo vertikalios natūralaus medžio dailylentės sušvelnina ir sulieja šių “sluoksnių” ribas. Iš jų suformuojamas tiek aptvėrimas terasai, tiek aklinų sienų apdaila, savo piešiniu antrinanti aplinkinių pušų kamienų vertikalėms.

Planas

Visų pastatų išplanavimas vienodas – pirmas aukštas siūlomas kaip vientisa erdvi svetainės patalpa su kompaktiškai suplanuotu san. mazgo, sieninės spintos, virtuvės ir tech. patalpos vidiniu „dėžutės“ tūriu, kuris atskiria minimalią tambūro erdvę. Antrame aukšte – du -trys miegamieji kambariai ir san. mazgas; mansarda siūloma kaip nedidelis šviesus tiesioginis patekimas ant stogo terasos. Ant stogo planuojama medinė eksploatuojama terasa. Kaimynines terasas skiria į išorę iškelta tarpubutinė siena, lauko augalai, sodinami specialiuose vazonuose ar klombose, pastatytose ant žvirgždo dangos plotų. Stiklinės mansardos dėka, laiptinės, numatytos pastatų centre, veikia kaip šviesos šuliniai.