MEGA

PREKYBOS IR LAISVALAIKIO CENTRO REKONSTRUKCIJA IR IŠPLĖTIMAS. KONCEPCIJA

Autoriai

R. Palekas, B.Puzonas, A.Dovydavičiūtė, R.Jasaitė

Tipas

Visuomeninis

Plotas

29 740 m2

Metai

2014

Situacija

Teritorija yra Šiaurinėje Kauno miesto dalyje, Šilainių seniūnijoje. Teritorija yra greta kelio A1 Vilnius-Klaipėda, ~300 m atstumu nuo Šilainių gyvenamojo rajono.

Idėja

Architektūrinės koncepcijos ašis: “Kieta”-“Minkšta”-“Kieta”. Siekiant harmonizuoti esamą komplikuotą pastato kompoziciją ir išryškinti įėjimus, pagrindinė koncepcija remiasi plyšio sienoje idėja. Kieta siena “praplyšta”, o  už jos esanti “minkšta” vidaus šviesa ir gyvybė tarsi veržiasi pro  atsiradusius plyšius. Taip ne tik kuriamas vientisas pastato tūris, bet ir akcentuojami įėjimai.

Interjeras

Naujos dalies interjeras su esamu apjungiamas pasitelkiant esamą legendą – kelionę per Lietuvą. Naujojoje dalyje, atsižvelgiant į esamos dalies interjero koncepciją, išskiriamos skirtingos kelionės temos – nuotaikos: kelionė UPE, ORU ir KELIU. Naujosios dalies interjerą ne tik siekiama sujungti į vientisą visumą su esama dalimi, bet ir suteikti naujam interjerui šiuolaikiško, išskirtinio interjero įspūdį, aiškiai išreikštą nuotaiką bei kiekvienam lankytojui pajaučiamą kelionės temą.