MKIC

VILNIAUS UNIVERSITETO BIBLIOTEKOS PADALINYS

VU MKIC

Autoriai

R.Palekas, B.Puzonas, A.Palekienė, P.Išora, M.Šiupšinskas,

M.Zemlickaitė, L.Sužiedelytė, A..Barzda, J.Garšvaitė, V.Bavarskis

Nuotraukos

Raimondas Urbakavičius, Norbert Tukaj

Tipas

Visuomeninis

Plotas

13 800 m2

Metai

2012

VU MKIC

Vieta

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras suprojektuota Saulėtekio slėnyje, Vilniuje. Paskutiniaisiais metais sąlyginai ramus, mišku apsuptas universiteto miestelis smarkiai keičiasi – čia kuriasi nauja mokslo pastatų aglomeracija.
Pastato vieta ribojasi su pušynu, kertasi su pagrindiniu pėsčiųjų taku ir nauju privažiavimu. Miško kaimynystė įkvėpė erdvinę bibliotekos koncepciją – jaukias vidaus erdves ir jų ryši su gamta.

Koncepcija

Ieškant bibliotekos pastato architektūrinės koncepcijos mums buvo svarbūs keli aspektai: 1. Jauki erdvių sąranga. Siekėme sukurti betarpišką aplinką, galinčią tapti vieta bendravimui ne tik su knyga, bet ir su gamta; 2. Universalumas – šiuolaikiškumas, lengvai transformuojamos erdvės; 3. Originali tačiau nepretenzinga pastato išraiška – solidus tačiau aplinkoje derantis tūris.

VU MKIC
VU MKIC

Tūrinė išraiška ir fasado ypatybės

Mes tikime, kad biblioteka turi ypatingą dvasinę, kūrybinę atmosferą. Todėl kaip pagrindinę architektūrinę kalbą pasirinkome netikėtą ekspresyvių siluetų vaizdą.
Fasadų, apdailai panaudotos akmens plokštės ir stiklinės plokštumos. Nepaisant skirtingų pakrypusių plokštumų kampų, visi elementai fasaduose dėliojami horizontaliai ir paraleliai. Stogų apdailai taip pat panaudotos akmens plokštės.
Patalpos yra natūraliai vėdinamos per varstomus langus. Uždaros sienos pietų pusėje apsaugo knygas, lankytojus bei darbuotojus nuo tiesioginių saulės spindulių ir perkaitimo.

VU MKIC

Erdvių struktūra ir jų savybės

Lankytoją pasitinka nuosaikus stačiakampis amfiteatras-aikštė. Įstiklinta holo erdvė pratęsia aikštės erdvę. Čia pratęsiama betono danga, o sienų apdailai kaip ir fasadams parinkta akmens plokščių danga. Pirmasis aukštas funkcionuoja kaip centrinė cirkuliacinė erdvė, kuri apjungia tris tūrius. Mažiausiame iš trijų tūrių talpinama administracija, kituose dvejuose skaityklos. Pirmajame aukšte taip pat čia suprojektuotos konferencijų salės, valgykla bei periodikos skaitykla su terasa.
Mažiausiame iš trijų tūrių talpinama administracija, kituose dvejuose skaityklos. Trys lyg ir atskiri pastato tūriai yra apjungiami cokoliniame aukšte esančia bendra erdve – holu. Visi trys blokai kartu su cokoliniu aukštu formuoja holo erdvę, šiaurinėje pusėje terasa, pietinėje kiemelis, o vakarinėje pagrindinio įėjimo zona.
Erdvės yra įvairios ir lengvai transformuojamos. Interjere dominuoja balta spalva išryškinant knygas ir lankytojus.

VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC
VU MKIC