A040

JASINSKIO NAMAI

Autoriai

R. Palekas, B.Puzonas, D.Uogintė, G.T.Gylytė

Užsakovas

UAB Transmeda

Plotas

7200 m2

Metai

2017

Sklypas yra Vilniaus miesto centre, tarp J. Jasinskio, Geležinio Vilko ir Pakalnės gatvių. Ryškiausias nagrinėjamos teritorijos bruožas- čia susitinka Vilniaus miestas su savo urbanistinėmis arterijomis. Akivaizdus skirtingų mastelių, greičių, įvaizdžių konfliktas. Išdraskyti pėsčiųjų ryšiai.
Naują kvartalo piešinį inspiruoja supančio gamtinio karkaso kompozicijos charakteris: šlaitas ir upė, šioje vietoje atsiskiriantys vienas nuo kito. Naują kvartalo vidaus erdvių struktūrą diktuoja pėsčiųjų traktas iš Gedimino prospekto į Tilto stotelę ir galimas jo tęsinys.
Dėstant tūrius siekiame išlaikyti kvartalo erdvių struktūrą, taip pat paryškinti vietos mastelio dvipusiškumą. Sklype projektuojami du tūriai: gyvenamasis pastatas baigia formuoti urbanistinės erozijos pažeistą istorinį kvartalo perimetrą iš J. Jasinskio g. pusės;  šalia Geležinio Vilko greitkelio briaunos pastatome biurų tūrį kaip ženklą, masteliu artimą esamam ir numatomam „Verslo trikampio“ užstatymui. Tarp šių dviejų tūrių kuriame skverą. Požeminė automobilių saugykla projektuojama dviejų – trijų lygių, po užstatyti leidžiama teritorija. Įvažiavimas į automobilių saugyklą yra iš vakarinėje sklypo pusėje projektuojamos gatvės.
Sklype lieka renovuotas viešbučio pastatas, kiti esami pastatai griaunami. Teritoriją vystant pirmu etapu pastatytas Gyvenamasis daugiabutis ir dalis skvero.

Skveras

Nuo J .Jasinskio gatvės šaligatvio projektuojami laipteliai į šiek tiek įgilintą skverą (įgilinimas iki ~1 metro). Įgilinamas skveras įgauna daugiau jaukumo, be to taip geriau išnaudojamas esamas reljefas pastatų aukščio atžvilgiu. Iš skvero patenkama į visas komercines patalpas, taip pat ir į administracinį pastatą. Skveras projektuojamas iš tos pačios medžiagos kaip ir visas kompleksas – geltonos molio plytos. Skvere projektuojamos neaukštos apželdintos ir dideliais medžiais apsodintos kalvelės, ant jų briaunų – ištisi mediniai suoliukai. Prie laiptų į skverą projektuojamas pusiau uždaras kiemelis lauko terasai.

Gyventojų kiemas

Į kiemą patenkama iš  J. Jasinskio gatvės per vartelius, kylant laipteliais aukštyn. Visas kiemas projektuojamas ant apželdinto komercinių patalpų stogo, išnaudojant reljefo perkritimus. Kiemas aptvertas mūrine geltonos plytos tvora, projektuojam veja, takeliai, lauko šviestuvai, suoliukai. Iš šiaurinės pusės įrengiama rampa gaisrinei mašinai užvažiuoti. Atraminė rampos sienelė skiria ūkinį komercinių patalpų kiemelį. Čia pat projektuojama vieta buitinių atliekų konteineriams.

Gyvenamasis namas

Ilgoji gyvenamoji dalis projektuojama šešių aukštų, o kiemo korpusai – keturių. Pagrindiniai įėjimai į gyvenamąją pastato dalį yra iš gyventojų kiemo, projektuojamo ant komercijos patalpų stogo, išnaudojant esamą reljefo skirtumą. Ant dviejų žemųjų gyvenamojo namo korpusų stogų daromos gausiai apželdintos terasos.
Komercinės paskirties patalpos projektuojamos po gyvenamąja dalimi ir po gyventojų kiemu. Į parduotuves patenkama tiesiai iš aikštės.
Skaidrios komercinės vitrinos ir uždaresni gyvenamosios dalis fasadai atskiriami konsoliniu stogeliu.

Pagrindinė viso komplekso apdaila – geltona molio plyta (administracinio , gyvenamojo pastato fasadai ir skvero danga). Pasirinkdami vieną tą pačią medžiagą siekėme išgauti komplekso vientisumą ir neprarasti mastelio prie aukštųjų pastatų ir Geležinio Vilko magistralės. Geltona plyta pasirinkta dėl  istorinio kvartalo panašaus medžiagiškumo ir masteliškumo. Pirmieji administracinio pastato ir komercijos  (gyvenamajame name) aukštai projektuojami kuo skaidresni, naudojamas skaidrus stiklas, aliuminio rėmai. Siekiame maksimalaus skaidrumo ir abiejų stiklinių vitrinų atsivėrimo į projektuojamą skverą. Gyvenamojo namo fasadai projektuojami su prancūziškais balkonais, į kiemo pusę atsuktuose fasaduose numatomi balkonai.

Administracinis pastatas

Sklypo vakarinėje dalyje projektuojamas dešimties aukštų biurų pastatas, maksimalus aukštis 35m iki parapeto. Apatinė pastato dalis – skaidri universali erdvė,  skirta konferencijoms, ekspozicijoms. Tai reprezentacinė įėjimo erdvė per du aukštus su šviečiančiomis lubomis, matomomis iš aplinkinių gatvių. Skaidrioje erdvėje projektuojami du  plytinės apdailos branduoliai, kuriuose telpa laiptinės ir  liftai, jungiantys erdvę su kitais aukštais, šachtos ir kitos pagalbinės patalpos. Viršutinė pastato dalis skirta biurams. Dešimto  aukšto abiejuose pastato galuose įrengiamos atviros techninės pastogės. Techniniai agregatai ant pastato stogo nenumatomi.