DAUGIABUTIS GYVENAMASIS PASTATAS
H. IR O. MINKOVSKIŲ G. 41, KAUNE

DARBO PROJEKTAS

Autoriai

R.Palekas,  A.Palekienė, B.Puzonas, D.Uogintė,
U.Morkūnaitė, A.Balčiūnaitė, M.Karanevskis

Užsakovas

SBA Urban

Plotas

8 700 m2

Metai

2022

Tipas

Gyvenamieji

Užstatymas, projektavimo sprendinių pagrindimas

Penkių aukštų gyvenamasis tūris pakeliamas, taip atveriant kiemo erdvę į Nemuno pusę. Taip ne tik sukuriama pridėtinė erdvė pastato bendruomenės erdvei, bet pastatui suteikiamas išskirtinis ir įsimenantis įvaizdis. Palei vidinę kvartalo gatvę suformuojamas dviejų aukštų perimetrinis, gatvės erdvę artikuliuojantis, užstatymas su įėjimais į komercines patalpas pirmame aukšte. Automobilių saugyklos stogas bei šoniniai fasadai formuojami kaip apželdinti šlaitai, taip sušvelninama riba tarp gyvenamojo komplekso ir gretimos gamtinės aplinkos, humanizuojamos skersinės, link Nemuno, besileidžiančios gatvelės ten, kur dėl potvynio rizikos nėra galimybių įrengti patalpų.

Pastatų architektūra

Atsižvelgdami į industrinės aplinkos ir natūralios gamtos apsuptį bei dominuojančius tolimus apžvalgos taškus, pasirinkome nuosaikios architektūros ir atpažįstamo silueto pastatus. Projektuojamas pakeltas daugiabučio tūris gerai matomas iš miesto centro, judant Karaliaus Mindaugo prospektu.
Projektuojamas penkių laiptinių daugiabutis, laiptinėje numatant po 2-5 butus.  Visi butai numatomi su lodžijomis, terasomis arba balkonais. Butai dėstomi 3-7 pastato aukštuose, į pietus atsuktoje “pasagoje”. Toks išdėstymas leidžia maksimaliai išnaudoti Nemuno vaizdus bei užtikrinti visų butų insoliaciją.
Pirmame ir antrame pastato aukštuose, palei vidinę kvartalo gatvę, numatomos komercinės ir medicinos paskirties patalpos su atskirais įėjimais. Už jų – „šalta“ automobilių saugykla. Saugyklos sienos formuojamos kaip apželdinti, link Nemuno ir skersinių gatvelių besileidžiantys šlaitai. Ant aikštelės stogo planuojamas dviejų, šlaitu sujungtų, terasų gyventojų kiemas su želdiniais, poilsio zonomis, vaikų žaidimų aikštele, kitais mažosios architektūros elementais.