DAUGIABUTIS GYVENAMASIS PASTATAS
H. IR O. MINKOVSKIŲ G. 41B, KAUNE
DARBO PROJEKTAS
Autoriai
R.Palekas, A.Palekienė, B.Puzonas, D.Uogintė,
U.Morkūnaitė, A.Balčiūnaitė, M.Karanevskis
Užsakovas
Plotas
13 500 m2
Metai
2019-2023
Tipas
Pastatų architektūra, išplanavimas
Atsižvelgdami į industrinės aplinkos ir natūralios gamtos apsuptį bei dominuojančius tolimus apžvalgos taškus, pasirinkome nuosaikios architektūros ir atpažįstamo silueto pastatus. Penki gyvenamieji tūriai gerai matomi iš miesto centro, jų tarpusavio kompoziciniai santykiai pastoviai kinta judant Karaliaus Mindaugo prospektu.
Naujoji architektūra nekonkuruoja su gamtiniu, industriniu pradu ir tampa lygiaverčiu kompoziciniu partneriu šioje kaimynystėje. Kiekvienas pastatas yra atitrauktas vienas nuo kito tokiu atstumu, kad būtų sukuriamos properšos vaizdams bei gamtos įsiliejimui į sklypą. Projektuojami penki vienodo tipo daugiabučiai namai. Siekiame butus išplanuoti taip, kad kiekvienas butas turėtų galimybė pro langus matyti upę, jos dalį arba Aleksoto šlaitą.
Penkis tūrius jungia vienaukštis stilobatas. Ant stilobato stogo planuojama gyventojų apželdintų kiemų sistema su lauko terasomis, vaikų žaidimų aikštele, kitais mažosios architektūros elementais.
Fasadas
Architektūrinę kalbą gyvenamosios dalies fasadams parinkome tęsdami kompleksinės studijos „Nemuno kairiojo kranto Kaune urbanistine vizija 2018” siūlymus- deramai įvertindami santykį tarp naujos ir vietos dvasios. Taip pat buvo svarbu sukurti subalansuotą aplinką įvertinant žmogaus privatumo poreikį: skaidrumas su daug stiklo gyvenant tokioje unikalioje vietoje miesto centre yra itin patrauklus, tačiau uždarumo reikalauja pati gyvenamoji funkcija. Fasadų piešinys vientisas trijose pastato pusėse. Ketvirtoji – šiaurinė pastato pusė, atsukta link Nemuno, formuojama atviresnė, išnaudojant situaciją: čia atsiveria nuostabūs vaizdai, negresia patalpų perkaitimas, gyventojai iš išorės stebimi tik dideliais atstumais. Tuo pačiu penki tūriai savo atvirąja dalimi atsisukę upės link siunčia žinutę miestiečiams apie naująją strategiją – stiprėsiantį miesto ryšį su jo upėmis.
Sekdami kompleksinės Nemuno kairiojo kranto urbanistinės studijos (2018) įžvalgomis, fasadų apdailai siūlome ilgaamžišką, natūralią projektuojamos aplinkos industrinei dvasiai būdingą medžiagą – keramiką.
Lodžijų turėklai daromi stikliniai, taip neblokuojant sėdinčio žmogaus žvilgsnio į patrauklius vaizdus tiek iš pačios lodžijos, tiek iš kambario.
Cokolio apdaila – struktūrinis tinkas ir stiklo/aliuminio vitrinos.