SALASPILIO NAMAI
KONKURSINIS PROJEKTAS
Autoriai
Rolandas Palekas, Alma Palekienė, Bartas Puzonas, Dalia Uogintė, Karolina Burbaitė, Ugnė Morkūnaitė, Radvilė Samackaitė
Užsakovas
Vieta
Metai
2018
Urbanistika
Mūsų tikslas – sukurti urbanistinę kvartalo vystymo strategiją, apimančią:
– įmanomai trumpus privažiavimų (požeminių tinklų) kelius;
– aiškiai artikuliuotus išorės erdvių privatumo lygius (vieša, pusiau privatu, privatu);
– skirtingo charakterio ne per dideles pastatų grupes;
– aiškias demarkacines linijas tarp šių skirtingų pastatų grupių užimamų teritorijų;
g
– taktiką, kaip pastatų architektūrinė įvairovė pasiekiama minimaliomis sąnaudomis;
– tinkamą visų privačių terasų ir balkonų orientaciją;
– automobilių parkavimą netoli savo namo durų;
– lankstų pietinio servituto panaudojimą;
– galimybę statyti grupes etapais minimaliai trukdant kaimynus.
Landšaftas
Landšaftą projektuojamame sklype sudarys natūralusis esamas (miškelis, šlaitai) ir sukuriamas naujas (apželdinimas, gerbūvio elementai).
Numatome:
– betarpišką esamo miškelio šlaite pasiekiamumą ir vizualų integravimą visems gyventojams;
– reljefo esamo charakterio ryškinimą skirtingo aukščio pastatų grupėmis (aukštumose- aukštesni, žemumose- žemesni);
– žaliojo vidinio rekreacinio žiedo (ilgis apie 500 m), jungiančias skirtingas pastatų grupes, projektavimą; tuo tikslu suformuojama papildoma žalioji alėja pietinėje kvartalo pusėje.
Pėstieji, bendruomenė
Pagal naudojimo pobūdį numatome tris skirtingas pėsčiųjų takų rūšis: viešasis palei gatvę, pusiau privatus (priėjimai prie durų, prie kiemelių) ir bendruomeninis rekreacinis. Skirtigai rūšiai numatome skirtingą dangą.
Išskirtinė kvartalo galimybė- jo vidinis nedidelis miškas šlaite. Tokia topografija teiks saulės/pavėsio balansą, leis sukurti nenuobodų rekreacinį žiedą su įkalnėmis/nuokalnėmis ir įrengti, pavyzdžiui, nedidelį bendruomenės susirinkimų amfiteatrą (lauko auditoriją, vaikų teatrą ar kt.).
Architektūra
Pasirenkome du skirtingus namų tipus- keturaukštį daugiabutį ir bokuotą eilę- ir žaidžiame įvesdami po kelias šių dviejų tipų modifikacijas.
Daugiabučiai.
Tai vienos sekcijos, keturaukščiai, racionalūs pastatai, su penkiais butais aukšte (tipiniu atveju), keturi kurių kampiniai, taigi orientuoti į dvi gretimas pasaulio šalis.
Tris daugiabučio modifikacijas kuriame šiomis priemonėmis:
– skirtingose plokštumose naudodami medžio apdailą (pigesnis varijantas- tamsesnis tinkas);
– keisdami višutinio ketvirto aukšto planavimą ir siluetą;
– sujungdami du tūrius per įstiklintą laiptinę.
Blokuotos eilės.
Blokuotas eiles komponuojame iš 4 skirtingo tipo sekcijų, sutinkamai su pageidaujama butų nomenklatura. Sekcijos vienoje eilėje gali būti dėstomos skirtinga seka ir keičiamos viena į kitą priklausomai nuo paklausos.
Sekcijos skersinį pjūvį sudaro du skirtingi butai: vieno aukšto butas pirmame aukšte su žemės kiemeliu ir virš jo esantis vieno arba dviejų aukštų butas su terasa. Siūlome skirtingą apatinio ir viršutinio buto išorės apdailą. Kiekvienas butas turi nepriklausomą lauko įėjimą, todėl antro aukšto dviem butams projektuojame po išorinę laiptinę. Blokuotų eilių galinius kiemelius atsukame į pusiau privačias zonas ir komponuojame laiptuotu principu skirtinguose lygiuose.
Funkcinis butų suplanavimas
Suplanavimas racionalus, artikuliuojamas įėjimo holas. Daugelyje butų galimas virtuvės atskyrimas. Šlapias zonas numatome pastatų centre, todėl bus galima nesudėtingai apjunginėti butus. Kiekvienas daugiabučio butas turi bent balkoną. Taip pat dvipusią kampinę arba pietų orientaciją. Blokuotų eilių visi butai duri dvipusią priešingą (R/V) orientaciją.
Tūriai, medžiagiškumas
Projektuojame stačiakampius gretasienius. Apdailai deriname dvi skirtingas medžiagas: dominuoja šviesus tinkas, kuris papildomas tarsi savarankiškais tūriniais mediniais segmentais. Tuo būdu fasadai nėra vizualiai „sutrupinami“ skirtingais intarpais ar puošiami, o sąmoningai, pagal kintančią funkciją skaidomi į mažesnius tūrius tuo būdu humanizuojant aplinkos mąstelį.
<div data-configid=”32165636/66456352″ style=”width:100%; height:700px;” class=”issuuembed”></div>
<script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”></script>