DAUGIAFUNKCINIS KOMPLEKSAS BASANAVIČIAUS G. 10

KONKURSINIS PROJEKTAS

Basanavičiaus g. 10

Autoriai

R.Palekas, B.Puzonas, D.Uogintė, A.Palekienė, K.Burbaitė, U. Morkūnaitė, E. Belardi

Metai

2017

Basanavičiaus g. 10

Išraiška

Sklype formuojami trys ugniasienėmis sujungti tūriai: gyvenamasis namas, nuomojami biurai ir Lietuvos draudimo priestatas. Visi trys tūriai dėstomi aplink vidinius kiemelius, kurių funkcijos ir išraiška atitinka pastatų funkciją.

Palei kompleksą numatomas akligatvis, leidžiantis patekti į nuomojamų biurų pastatą. Draudimo pastatas dėstomas prie gatvės ir tampa atsinaujinusio Lietuvos draudimo veidu.

Pastatų komplekso išraiška – šiuolaikinė, tačiau naudojamos medžiagos, skaidymo ritmas sujungia jį su senamiesčiui artima aplinka.

Basanavičiaus g. 10

Fasadai

Projektuojamų pastatų fasadams naudojama stiklas, surūdijęs metalas ir plyta. Fasadų išraiška projektuojama atsižvelgiant į pastatų funkciją, orientaciją.
Basanavičiaus gatvės fasadas projektuojamas su reljefu, kad savo principais susišauktų su aplinka.
Naujojo akligatvio fasadai – skaidresni ir šiuolaikiškesni, atveriantys vaizdus ir daugiau šviesos. Gyvenamasis namas projektuojamas uždariausias – čia kuriamos privačios vidinės erdvės. Visus fasadus vienija ne tik naudojamų medžiagų koloritas, bet ir skaidymo ritmas, sujungiantis visus tris pastatus į vientisą niuansiškai kintantį kompleksą.

Basanavičiaus g. 10
Basanavičiaus g. 10

Draudimo priestatas

Draudimo pastatas formuojamas iš dviejų dvipusių 12m gylio ir vienpusio 8m gylio korpusų, kurie dėstomi aplink vidinį kiemą. Tokie korpusų gyliai užtikrina natūralų apšvietimą visame pastato plote bei leidžia lankstų ir įvairų darbo vietų planavimą. Pastato aukštai sutapdinami su esamo draudimo pastato aukštais, kas leidžia kiekviename aukšte numatyti tiesiogines vidines jungtis tarp esamo ir naujo pastato. Esamą kiemelį siūlome naudoti rekreacijai, mašinų stovėjimo vietas perkeliant į požeminę aikštelę.
Pirmame pastato aukšte palei žaliąjį skverą gali būti numatytos nuomojamos erdvės kavinukėms ar kitoms lankytojų erdvėms su lauko terasomis.
Pastato aukštis numatomas toks, kad judant Basanavičiaus gatve svarbiausios perspektyvos ir atsiveriantys vaizdai į Senamiestį nebūtų sudrumsti.
Viršutinio pastato aukšto antresolėje numatomos techninės patalpos bei stogo terasa su vaizdu į senamiestį.
Siūlome perkelti pagrindinį klientų įėjimą bei klientų aptarnavimo vietas į šį priestatą. Skaidrus, solidus ir elegantiškas fasadas leidžia atspindėti pagrindines Lietuvos draudimo charakteristikas.

Basanavičiaus g. 10

Gyvenamasis namas

Trijų aukštų su mansarda gyvenamasis namas projektuojamas pietiniame sklypo gale. Trys korpusai, dėstomi aplink vidinį kiemą, gali būti lengvai perplanuoti tiek didesniems butams, tiek įvairaus ploto biurams. Pastate numatomos trys laiptinės, vienoje iš jų projektuojamas liftas. Į laiptines patenkama iš vidinio kiemo. Pirmuose aukštuose esantiems butams yra galimybė įrengti lauko terasas bei patekimą tiesiai iš lauko.Visi butai turi langus į pietus arba vakarus.

Nuomojamų biurų pastatas

Biurų pastatas projektuojamas 4 aukštų su lanksčiomis ir įvairias įrengimo galimybes turinčiomis erdvėmis. Pirmo ir antro aukštų biurai turi patekimus į vidinį kiemelį, kuriam šarmo suteikia greta esanti senų plytų siena. Skaidrūs fasadai užtikrina šviesos patekimą, o aukštesniuose aukštuose atveria senamiesčio panoramas.
Tūrio centre projektuojamas vertikalių ryšių branduolys. Pirmame aukšte numatyta vieta vestibiulio kavinei. Viršutinio aukšto antresolėje numatoma erdvė techninėms patalpoms.

Basanavičiaus g. 10
Basanavičiaus g. 10
Basanavičiaus g. 10
Basanavičiaus g. 10