ADMINISTRACINIS PASTATAS
H. IR O. MINKOVSKIŲ G. 41C, KAUNE

DARBO PROJEKTAS

Autoriai

R.Palekas,  A.Palekienė, B.Puzonas, D.Uogintė,
U.Morkūnaitė, A.Balčiūnaitė, M.Karanevskis

Užsakovas

SBA Urban

Plotas

18 000 m2

Metai

2022

Tipas

Visuomeniai

Struktūra, ryšiai

Projektuojami pastatų korpusai formuojami kaip du kvartalai – M korpusas centrinėje sklypo dalyje, P korpusas – rytinėje. Korpusai ribojasi su antžemine vidine gatvele, kuri driekiasi išilgai sklypo, lygiagrečiai H. Ir O. Minkovskių g. ir Nemuno upės. Statmenai Nemunui kvartalus riboja vienpusio eismo ir pėsčiųjų eismo gatvelės, kurios leidžiasi link upės, stiprindamos viso sklypo ryšį su vandeniu.

Pastatų architektūra, išplanavimas

Atsižvelgdami į industrinės aplinkos ir natūralios gamtos apsuptį bei dominuojančius tolimus apžvalgos taškus, pasirinkome nuosaikios architektūros ir atpažįstamo silueto pastatus. Tūriai gerai matomi iš miesto centro, jų tarpusavio kompoziciniai santykiai pastoviai kinta judant Karaliaus Mindaugo prospektu. Naujoji architektūra nekonkuruoja su gamtiniu, industriniu pradu ir tampa lygiaverčiu kompoziciniu partneriu šioje kaimynystėje.

M korpusas:
Projektuojamas biurų pastatas atspindi šiuolaikiškas ir inovatyvias architektūros, statybos technologijų tendencijas. Ypač didelis dėmesys skiriamas pastato funkcionalumui, lankstumui, logiškam išplanavimui bei patogiam darbuotojų, lankytojų srautų užtikrinimui. Statinys ekonomiškas, ergonomiškas, estetiškas, ekologiškas, taupantis energiją, draugiškas aplinkai ir ilgaamžis.
Įėjus į pastatą numatoma lounge zona, vieta kavinei. Ši vieta nebus orientuota vien į pastate dirbančių įmonių klientus kaip palaukimo vieta ir neatrodys kaip „praėjimas“ į biurus, o labiau ta vieta, kur gali užsukti praeiviai ir praleisti laiką, pasidaryti savo darbus, pamąstyti ar tiesiog susitikti su klientu. Pastato perimetrą sups į gatves orientuotos prekybinės patalpos.

P korpusas:
Daugiaaukštės antžeminės stovėjimo aikštelės pastatas santūrus, ramaus silueto. Daugiaaukštės antžeminės stovėjimo aikštelės 4-ame aukšte projektuojamas želdintas stogas su daugiamečiais augalais, šilokais ir neaukštais krūmais ir medžiais. Numatomi žaidimų ir poilsio įrenginiai, takeliai ir aikštelė dengiami minkšta gumine danga. Numatomas tiltelis sujungiantis stogą su perspektyviniais statiniais.