MULTIFUNKCINIS KOMPLEKSAS KONSTITUCIJOS PR. 18

KONKURSINIS PROJEKTAS

Konstitucijos pr.18

Autoriai

R.Palekas, B.Puzonas, D.Uogintė, A.Palekienė,

J.Jankauskas, U.Morkūnaitė, K.Burbaitė

Užsakovas

UAB „Investmira“

Plotas

19 280 m2

Metai

2016

Konstitucijos pr.18

Vizija

Strategiška / lokalu

Svarbiausi funkciniai ir semantiniai poliai greta nagrinėjamos teritorijos yra 1) Baltasis tiltas ir pieva, 2) Naujasis centras apie Europos aikštę. Plečiantis ir intensyvėjant Naujajam centrui Šnipiškių link ši trauka tik stiprės. Tos traukos pobūdis yra bendramiestinis, t.y. strateginis. 1) ir 2) skiria intensyvus transporto koridorius- Konstitucijos pr.
Kiti du poliai, traukos laukas tarp kurių taip pat kerta nagrinėjamą teritoriją, yra 3) Žaliasis tiltas prie Rapolo bažnyčios, 4) Swedbank’o terasa, NDG. Ši pėsčiųjų trauka turi labiau lokalų pobūdį ir neturi realios perspektyvos ženkliai stiprėti.

Kvartalas tarp Geležinio Vilko ir Žaliojo tiltų

20 a. septintame dešimtmetyje nagrinėjamo kvartalo teritorija pradėjo įgauti kitokius užstatymo bruožus nei normalus (perimetrinis) miestas, koks buvo ties Kalvarijų g. Kvartalo didžioji dalis šiandien yra suprantama kaip teritorija tarp miesto ir parko. Praėjus penkiasdešimčiai metų- toks urbanistinis charakteris laikytinas savitu šiam kvartalui ir yra gerbtinas. Esminis ir saugotinas jo bruožas- reguliariai pasikartojančios skersinės vizualios jungtys, siejančios anapus Konstitucijos pr. besiformuojantį Naujojo centro parterį su upės slėniu ir miestu kitapus. Viena tokių jungčių ir kerta nagrinėjamą teritoriją.

Konstitucijos pr. perimetras

Siekiant, kad prospekto erdvė taptų artikuliuota ir jaukesnė, būtina stiprinti jos perimetriškumo jausmą. Būtų neteisnga čia kurti perimetrą ištisine pastatų linija- atitveriant upės slėnį. Siūlome punktyrišką Konstitucijos pr. perimetra: vizualiuose koridoriuose paliekami nežstatyti tarpai. Kitur perimetriškumo pojūtis stiprinamas pastatų ir želdinių deriniu.

Konstitucijos pr.18
Konstitucijos pr.18

Koncepcija

– Pietinį urbanistinės kalvos šlaitą formuojame dviejų tūrių kompozicija: vertikale ir horizontale;

– Pabrėžiame teritorijos fizinį ir vizualų ryšį su Europos aikšte;

– Siekiame minimalaus užstatymo tankio, prioritetą parteryje atiduodame viešajam interesui;

– Atskiriame parterio skirtingus funkcinius sluoksnius (naudotojus nuo praeivių ir nuo automobilių).

Konstitucijos pr.18

Svarbiausi sprendimai

Kuriame dviejų tūrių kompoziciją. Horizontalusis 35 m aukščio, vertikalusis beveik 2 kartus aukštesnis. Ramus naujos vertikalės siluetas padeda harmonizuoti gretimų vertikalių kompoziciją. Bokštas liečia Konstitucjos pr. užstaymo liniją ir yra atsitraukęs nuo kaimyninio sklypo 7.5 m atstumu- čia numatytas santykinai žemas būsimo kaimyninio pastato aukštingumas.
Biurų kompleksas ir viešbutis talpinami atskiruose tūriuose. Jų išplanavimai universalūs, o fasadai šiame etape abstraktūs.
Pastatų plotai pateikti atmetus planuose vaizduojamas konstrukcijas. Kitame etape, suprojektavus šachtas ir technines patalpas, plotai kiek mažės.

Konstitucijos pr.18
Konstitucijos pr.18
Konstitucijos pr.18
Konstitucijos pr.18
Konstitucijos pr.18