MODERNAUS MENO CENTRAS

ARCHITEKTŪRINIS KONKURSAS

Autoriai

R.Palekas, P.Išora, M.Šiupšinskas, A.Palekienė, B.Puzonas, L.Bagdonaitė

Tipas

Visuomeninis

Plotas

5180 m2

Metai

2011

PAVILJONAI PARKE

Nacionalinę dailės galeriją ir „Forum Palace“ pastatą suprantame kaip kultūros objektus parke, perimetrinis Dešiniojo Neries kranto užstatymas baigiasi „Swedbank“ administraciniu pastatu. „Paviljonai parke“ yra vertingas ir tęstinas šios besiformuojančios miesto erdvės charakterio bruožas.

VERTIKALUMAS + HORIZONTALUMAS

Pastatų siluetui būdingas komponavimas yra „antstatas + stilobatas“.

Modernaus meno centrą įsivaizduojame kaip horizontalų ir žemiausią upės slėnio pastatą.

TOPOGRAFIJA

Žaliąjį šlaitą vertiname kaip neatsiejamą  Nacionalinės dailės galerijos kompozicijos elementą, į kurį Modernaus meno centro pastato intervencija nepageidautina.

MODERNAUS MENO CENTRO SANTYKIS SU  NACIONALINE DAILĖS GALERIJA

Modernaus meno centrą ir Nacionalinę dailės galeriją įsivaizduojame kaip du savarankiškus pastatus. Esant panašiam šių institucijų turiniui leistinas koks nors bendras architektūrinės išraiškos vardiklis, tačiau Modernaus meno centras turėtų likti aiškiai atpažįstamas kaip savarankiškas subjektas.

MODERNAUS MENO CENTRO ARCHITEKTŪROS IŠRAIŠKA

Pastato tūrį projektuojame kaip lakonišką, aiškų ir estetišką miestovaizdžio elementą.

MODERNAUS MENO CENTRO PRIEIGOS

Į pastatą įeinama per gojuje esančią aikštę iš aukštesnės sklypo terasos. Modernaus meno centro aikštę projektuojame kaip aiškiai artikuliuotą horizontalią plokštumą tarp medžių.

MODERNAUS MENO CENTRO VIDAUS ERDVIŲ SĄRANGA

Tai trys vientisų erdvių sluoksniai persiliejantys vienas į kitą „spiralės“ principu.

„MIESTO FOJĖ“

Tai ypatinga pastato erdvė, sudaryta iš trijų link upės besileidžiančių terasų. Visiškai skaidri, lengvai transformuojama, erdvės dalys atskiriamos slankiojančia užuolaida. Erdvės nuotaika priklauso nuo metų laikų ir besikeičiančio miesto vaizdo. Nuo tiesioginės šviesos ją saugo viršutinio tūrio konsolės, todėl ji tinkama ir ekspozicijoms.

EKSPOZICIJŲ SALĖS

Kintamos ekspozicijos – tai viena erdvė rūsyje su skirtingo aukščio lubomis, atitinkančiomis įėjimo patalpų grindų perkritimą. Pastovių ekspozicijų salė – didelė vientisa erdvė, dengta struktūrine konstrukcija.

MODERNAUS MENO CENTRO MEDŽIAGA

Tūrio paviršiaus apdailai, įskaitant stogą ir interjero plokštumą,  gali būti naudojama veidrodiška medžiaga – poliruotas plienas ar kita. Aikštė ir pastato cokolis galėtų pratęsti esamos aplinkos parterio medžiagiškumą.