VILNIAUS KOLEGIJOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS FAKULTETO PRIESTATAS II
PROJEKTINIAI PASIŪLYMAI
Autoriai
R.Palekas, A.Palekienė, B.Puzonas, D.Uogintė, K.Burbaitė
Užsakovas
Tipas
Plotas
4 401 m2
Metai
2016
Architektūrinė idėja
Atsižvelgdami į teritorijoje vyraujantį laisvo planavimo užstatymą, projektuojame laisvai stovintį tūrį, kaip atskirą elementą, nesitaikantį prie sudėtingų kompozicinių aplinkos elementų. Kompaktiškas cilindro formos tūris neformuoja uždarų erdvių. Pastatas įmanomai artimai priglunda prie esamo užstatymo, bet neužstoja jo. Kompaktiškame cilindre vertikalūs ir horizontalūs funkciniai ryšiai artimi, papildyti atviromis persiliejančiomis erdvėmis.
Fasadai
Pastato tūrio vientisumą siekiama išlaikyti naudojant vientisa fasadinę medžiagą. Tai gali būti trisluoksnės betono plokštės. Langai sudaro tvarkingą raštą, padengiantį visą pastato cilindrą. Monotoniškas, nesibaigiantis ritmas permušamas įgilėjimais (įėjimo bei darželio nišos) ar apjungtomis stiklo vitrinomis.
Sklypas
Priestatas statomas pietrytinėje sklypo dalyje. Esamas takas iš Didlaukio gatvės į Sveikatos priežiūros fakultetą išlieka. Jis sustiprinamas naujai formuojama aikšte prieš projektuojamą pastatą. Aikštė, dengiama medine danga – universali rekreacinė erdvė, kurioje išsiskiria pagrindinis įėjimas ir lauko kavinės zona. Šioje teritorijoje reljefas peraukštėja 3,5m, todėl dalis pastato tūrio įgilinama, rytinėje dalyje formuojama prieduobė techniniam privažiavimui. Sklypo perimetrui sustiprinti palei Didlaukio gatvę sodinama medžių eilė.
Pastato struktūra
Projektuojamas keturių aukštų pastatas . Kiekvienas aukštas talpina savyje skirtingą funkcinę programą.
Pirmame aukšte– įėjimo holas su informaciniu centru, kavinė, tūrio šerdyje vertikalus švieslangis, įleidžiantis šviesos ruožą į kiekvieną aukštą. Už jo auditorijos. Pastato rytinėje dalyje projektuojamas Vaikų dienos priežiūros centras ( vaikų darželis), prie jo namo nišoje – vaikų žaidimo aikštelė.
Antrame aukšte- bibliotekos skaitykla, grupinio ir individualaus darbo kabinos, seminarų auditorijos. Šiame aukšte projektuojamas kabantis stiklinis tiltelis – šilta jungtis su senuoju fakulteto pastatu.
Trečiame aukštas – auditorijų aukštas. Auditorijos ir seminarų kambariai pastate įvairių dydžių, blokuojami su galimybe transformuotis ir apsijungti.
Ketvirto aukšto centre sukuriame žaliuojantį intarpą – kiemelį su mediniu paklotu, suolais ir žaliuojančiais augalais. Į jį atsiveria visos supančios administracinės patalpos. Taip pat šiame aukšte projektuojama konferencijų salė su atskiru vestibiuliu.
Cokolio dalis gerai apšviesta, joje projektuojamos bibliotekos darbuotojų kabinetai ir pagalbinės patalpos, aukšto centre- saugyklos, požeminėje dalyje studentų rūbinės ir sanitariniai mazgai, techninės patalpos.
Priešinguose cilindro kraštuose (pietinėje ir šiaurinėje dalyje) blokuojami vertikalūs ryšiai, pagalbinės patalpos, tualetai.