YLIVIESKOS BAŽNYČIA

 KONKURSINIS PROJEKTAS

Ylivieska

Autoriai

R.Palekas, B.Puzonas, D.Uogintė, A.Palekienė,

U.Morkūnaitė, K.Burbaitė, R.Samackaitė

Tipas

Visuomeninis

Plotas

1 300 m2

Metai

2017

Ylivieska

Vizija

Į naująją Ylivieska miesto bažnyčią pirmiausia žiūrime kaip į jaunos augančios bendruomenės namus.
Bažnyčios patalpas planuojame viename, žemės lygyje. Vienas lygis leidžia išvengti laiptų ir kurti lengvai pasiekiamas erdves. Norime atviro vidaus erdvių santykio su pastatą supančia aplinka: pro šalį einantis žmogus turėtų būti sudomintas tuo kas vyksta tarkim parapijos salėje, o parapijiečių veikla turėtų būti matoma miestui.

Sklypo sprendiniai

Norime nekeisti esamos želdynų ir takų struktūros sklype. Priešais bažnyčios pagrindinį fasadą planuojame naująją viešąją erdvę. Ją kuriame parko viduryje ir apribojame svarbiausiais esamais teritorijos elementais. Aikštėje deriname dvi skirtingas dangas – kietąją (akmuo) ir minkštąją (plūktas žvirgždas). / Aikštėje deriname dvi skirtingas medžiagas – medį ir plūktą žvirgždą. Numatome galimybę jungti didžiosios navos ir aikštės erdves atveriamų lauko durų pagalba. Įėjimą akcentuojame naujuoju varpinės bokštu. Apie 36 metrų aukščio bokštas tampa miesto dominante ir naujai įtakoja miesto vaizdą iš Kauppakatu ir Koskipuhdontie.
Sudegusios bažnyčios pamatų siūlome nedengti. Manome, kad ši vieta turi stiprią simbolinę prasmę, o nauja konstrukcija čia neišvengiamai keistų esamą natūralią įtaigą.

Ylivieska
Ylivieska
Ylivieska
Ylivieska

Funkcionalumas

Planas kompaktiškas. Tai leidžia jungti svarbiausias vidaus erdves, mažina pastato šildymo kainą. Į bažnyčią įeiname iš vakarų pusės – priešingoje jos dalyje nei altorius. Foje gali būti naudojama nedideliems renginiams.  Foje gilumoje durys į parapijos salę.  Parapijos salė šiokiadieniais atskirta nuo navos, tačiau švenčių metu atidaroma ir žiūri į altorių.

Zakristiją, virš kurios talpiname vargonus, planuojame už altoriaus. Virtuvę už parapijos salės. Aptarnaujančias patalpas jungiame į atskirą bloką, atsukame gatvės link. Čia pat planuojame aptarnaujantį privažiavimą ir apie trisdešimties vietų autoparkingą.

Ylivieska
Ylivieska
Ylivieska
Ylivieska

Šviesa interjere

Į bažnyčią įleidžiame dviejų tipų šviesą. Nuotaiką navoje kuria iš viršaus sklindanti skaidyta dangaus skliauto šviesa. Stiklo angos ties pastato grindimis užtikrina parapijiečių ir miestiečių ryšį, gamtos vaizdą ir patalpų apšviestumą.

Apdaila

Išorės apdailai pasirenkame medines čerpes / skalūno akmenį. Interjere dominuoja balinti šviesūs paviršiai. Pagrindinį įėjimą ryškiname taip pat medžiu.

Ylivieska
Ylivieska
Ylivieska